Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

mirektengler 

Oblíbená alba

Alba, která má mirektengler v oblíbených

reklama

50 fotek, 22.8.2017, 236 zobrazení, přidat komentář | cestování, děti, krajina, rodina-přátelé, země
Celodenní výlet do Lednicko Valtického areálu s plavbou v lodičce, výstupem na Minaret a projížďkou na koňském povozu. Zakončeno večerní procházkou na vyhlídku ve vinařství U kapličky, kde se natáčel film Bobule.
10 fotek, 17.6.2017, 52 zobrazení, přidat komentář | děti, koníčky, rodina-přátelé, zábava
Nedaleko vesničky Smetana vznikla svépomocí malá železnice pro děti. Ať už je vám šest nebo šedesát, tuhle jízdu si vychutnáte ;-)
50 fotek, 19.6.2016, 90 zobrazení, přidat komentář | děti, lidé, příroda, rodina-přátelé, sport
Soutěž pravých mužů a žen! 8 kilometrů náročného terénu, překážek, bahna, pneumatik, komárů, diváků a dalších. Strejda Luky to dal za 1:10 hod! A přežil.
9 fotek, 5.6.2015, 108 zobrazení, přidat komentář | krajina, lidé, příroda, rodina-přátelé, země
Na jedné menší procházce s kamarádem (toho času ještě chvíli o čtyřech)...
16 fotek, 19.7.2014, 676 zobrazení, přidat komentář | cestování, děti, krajina, rodina-přátelé, zábava
Malý výlet s koupáním na Pastviny. Šlapadlo, sluníčko, voda... (telefonem, bez úprav a popisů)
31 fotek, 22.7.2013, 40 zobrazení, přidat komentář | krajina, příroda
Teplické a Adršpašské skály zná asi většina z vás. V letním období jsou však obě skalní města doslova v obležení turistů. Proto je raději navštěvuji v zimě, brzy na jaře, nebo na podzim. Kraj je to ale natolik krásný, že jsem přece jenom neodolal a vypravil se alespoň do jejich nejbližšího okolí. Málokdo ví, že mimo oficiálních skalních měst, kde vás v létě nemile překvapí davy turistů a kde se vybírá vstupné, se okolo nacházejí také další krásná místa, kde je turistů mnohem méně a najdete tu tolik žádaný klid a pohodu. Jedním z takových míst je i osada Skály, kam spisovatel Alois Jirásek umístil děj svého stejnojmenného románu. A proč také ne? Je to tu doslova nebezpečně romantické - osada se zámečkem a několika málo domky, ve skalách nad nimi zřícenina hradu, a v lese pak Černé jezírko, na jehož dno nikdo nedohlédne. Přímo stvořené pro pohádku, nebo pro napínavý román. :-)
47 fotek, 6.7.2013, 36 zobrazení, přidat komentář | krajina, příroda
Přijměte pozvání na malý výlet do překrásného okolí Rokytnice v Orlických horách. Projdeme se soutěskou u Zemské brány, navštívíme kostel plný obrazů ve Vrchní Orlici i nedalekou poetickou zahradu místního pábitele - pana Píši - a na vlastní oči budeme sledovat velký zázrak - vzkříšení někdejšího slavného poutního místa v Neratově. Kostel, který byl více jak pětačtyřicet let v ruinách a na který už byl dokonce vydán demoliční výměr, získal díky obětavosti malé skupinky lidí novou naději na další existenci. Byl nákladně opraven a navíc získal unikátní skleněnou střechu. Stal se tak znovu tím, čím kdysi býval - domem modlitby i setkávání. :-)
55 fotek, 17.5.2013, 30 zobrazení, přidat komentář | krajina, příroda
Pátek 17.května v Babiččině údolí u České Skalice
66 fotek, 8.5.2013, 48 zobrazení, 1 komentář | architektura, krajina, města, příroda
Ve středu 8.května počasí konečně předvedlo, jak má vypadat ukázkový jarní den. S přáteli (Martinou a Vaškem Hrdinovými) jsme tedy neváhali ani chvíli a vyrazili na cesty. Naším cílem byla dvě krásná města pod Orlickými horami - Náchod a Nové Město nad Metují.
75 fotek, 20.10.2012, 42 zobrazení, 1 komentář | krajina, příroda
Kdo včera unikl z nížin plných mlhy někam na hory, udělal zcela jistě dobrý krok, kterého nelitoval. Ale chtělo to někam hodně vysoko, protože hranice teplotní inverze se tentokrát držela kolem 800 metrů nad mořem. My jsem si pro svůj včerejší výlet vybrali Suchý vrch na Orlickoústecku a také nedaleko vojenskou tvrz Bouda, která byla na podzim roku 1938 stavebně těsně před dokončením. Jenže přišla Mnichovská dohoda a zbytek příběhu už budete zcela jistě znát. Klobouk dolů před lidmi, kteří dokázali v náročných podmínkách (uvnitř tvrdé skály, v zimě, vlhku a tmě) tuto pevnost velmi rychle a přitom kvalitně postavit.
31 fotek, 6.10.2012, 40 zobrazení, 3 komentáře | krajina, příroda
Říjen je měsícem krásných podzimních barev. Uplynulou sobotu jsem se je vydal "lovit" do kraje pískovcových skal na severu.
26 fotek, 31.8.2011, 27 zobrazení, přidat komentář | krajina, příroda
Kraj tajuplných skal i studených roklí, kraj studánek i čistých řek, kraj lesů i luk, kraj drsného klimatu i neméně drsných lidských osudů. Takovým krajem je okolí Teplic nad Metují i Adršpachu. Nebudete litovat, když se přijedete podívat. Rozhodně ale nejezděte v letních měsících, kdy do skal míří davy turistů a nejvíce uslyšíte polštinu. Doporučuji měsíce pozdního jara nebo přicházejícího podzimu. :-)
69 fotek, 5.5.2012, 36 zobrazení, přidat komentář | krajina, města, příroda
Na jaře je zelená barva stromů vůbec nejkrásnější z celého roku. A to i v Pekle... :-)
35 fotek, 26.5.2012, 38 zobrazení, přidat komentář | architektura, krajina, rodina-přátelé, vesnice
Květen v Ratibořicích. Celé údolí, včetně řeky, luk, staletých dubů a vhodně umístěných staveb tvoří jedinečný celek, něco jako obrovský park v délce několika kilometrů.
62 fotek, 18.8.2012, 105 zobrazení, 3 komentáře | cestování, krajina, příroda, rodina-přátelé, země
Byl to zatím jeden z nejkrásnějších výletů letošního roku. Společně s přáteli jsme vyrazili navštívit Chrudimsko. Začínali jsme ve Slatiňanech - jak jinak než u koní. Půlhodinku cesty odtud je v lese schován Kočičí hrádek. To je něco pro děti. :-) A ještě o trochu dále pak na kopci stojí krásná dřevěná rozhledna Bára. Po obědě jsme na druhý pokus nalezli dávno opuštěnou zříceninu hradu Strádov, která se pomalu rozpadá uprostřed Slavické obory, a v podvečer jsme ještě stihli navštívit nedaleké Ležáky.

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.